• Pierwszy

  Polityka Surowcowa Państwa \ PSP
  Bogactwo i zrównoważony rozwój

 • Drugi

  Polityka Surowcowa Państwa \ PSP
  Bogactwo i zrównoważony rozwój

 • Trzeci

  Polityka Surowcowa Państwa \ PSP
  Bogactwo i zrównoważony rozwój

 • Czwarty

  Polityka Surowcowa Państwa \ PSP
  Bogactwo i zrównoważony rozwój

 • Piaty

  Polityka Surowcowa Państwa \ PSP
  Bogactwo i zrównoważony rozwój

Projekt Polityki Surowcowej Państwa (PSP) jest poddawany szerokim konsultacjom, które rozpoczęły się w środę 15 listopada 2017 r. w Ministerstwie Środowiska. Zapoczątkowany został wielomiesięczny cykl spotkań, które odbyły się w największych miastach Polski.

PSP to dokument przygotowany przez Międzyresortowy Zespół ds. Polityki Surowcowej Państwa. Projekt ocenia krajowe zapotrzebowanie na surowce, proponuje sposoby gospodarowania ich udokumentowanymi zasobami i pozyskiwania nowych. Prezentuje zasady prowadzenia polityki surowcowej. Wejście w życie projektu PSP ma znacząco wpłynąć m.in. na rozwój technologii, stworzenie ułatwień gospodarczych i podatkowych dla przedsiębiorców. Jego celem jest racjonalne gospodarowanie zasobami, ale też upowszechnienie w społeczeństwie wiedzy o surowcach i geologii.

Uprzejmie prosimy o wypełnienie poniższej ankiety.

Jej celem jest zebranie Państwa uwag, opinii, sugestii oraz propozycji dotyczących działań i rozwiązań zaproponowanych w projekcie Polityki Surowcowej Państwa. Uzyskane informacje posłużą do wypracowania jak najlepszej strategii surowcowej dla Polski. Pozwolą także na rozszerzenie i uszczegółowienie poszczególnych zagadnień oraz uzupełnienie kwestii, które nie znalazły się jeszcze w projekcie PSP, a są ważne dla racjonalnego gospodarowania zasobami surowców. Wszystkie wniesione uwagi są bardzo istotne dla zespołu przygotowującego PSP i są ważną częścią dyskusji o tym projekcie. 

Podanie imienia i nazwiska oraz wskazanie branży, sektora, czy urzędu jakie reprezentuje osoba ją wypełniająca, ułatwi nam dalsze omówienie szczegółów Państwa propozycji.

Uwagi można wysyłać także mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

INFORMACJEStrona główna
O PSP
Zespół PSP
Aktualności
Galeria

KATEGORIESurowce mineralne Polski
Centralna Baza Danych Geologicznych
Bilans zasobów złóż kopalin w Polsce
Polityka Surowcowa Państwa

KONTAKTMinisterstwo Środowiska
Departament Polityki Surowcowej i Analiz
tel. (22) 36-92-796, faks (22) 36-91-145
psp@mos.gov.pl

 

  Wsparcie działań Głównego Geologa Kraju w zakresie prowadzenia Polityki Surowcowej Państwa (PSP) w latach 2017-2018, zadanie: Upowszechnianie i promocja narodowego potencjału surowcowego w kraju i za granicą oraz kształtowanie relacji z interesariuszami polityki surowcowej państwa