• Pierwszy

  Polityka Surowcowa Państwa \ PSP
  Bogactwo i zrównoważony rozwój

 • Drugi

  Polityka Surowcowa Państwa \ PSP
  Bogactwo i zrównoważony rozwój

 • Trzeci

  Polityka Surowcowa Państwa \ PSP
  Bogactwo i zrównoważony rozwój

 • Czwarty

  Polityka Surowcowa Państwa \ PSP
  Bogactwo i zrównoważony rozwój

 • Piaty

  Polityka Surowcowa Państwa \ PSP
  Bogactwo i zrównoważony rozwój

Piąty numer czasopisma"Polityka Surowcowa" jest już dostępny on-line. Opublikowano w nim projekt Polityki Surowcowej Państwa (PSP).


Jest to wersja projektu z 25 stycznia 2019 r., która została przedłożona, po spełnieniu wszystkich wymagań proceduralnych dotyczących przygotowania tego typu dokumentów,  do rozpatrzenia przez Stały Komitet Rady Ministrów. Uwzględnia ona uwagi wynikające z uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych oraz związane z przyjęciem projektu przez Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów, ale także uwagi przedstawione w toku dodatkowo przeprowadzonych (poza formalnymi wymaganiami) regionalnych konferencji konsultacyjnych i uwagi zgłaszane korespondencyjnie (m.in. poprzez specjalny portal internetowy).

Projekt PSP może ulec zmianie w wyniku dalszych prac i uwag zgłaszanych przez poszczególne resorty, a także w ramach prac Stałego Komitetu Rady Ministrów.  Jest to zatem wyjątkowy numer, w większości poświęcony projektowi PSP.  Obecna wersja jest uszczegółowiona, zmieniono brzmienie niektórych filarów oraz określono ramy czasowe dokumentu.

Warto zwrócić uwagę na nowe załączniki do dokumentu, jak choćby poglądowe mapy występowania dominujących surowców w Polsce czy wstępną listę surowców kluczowych, strategicznych i krytycznych dla polskiej gospodarki. Przedstawiono również szczegółowo ramy czasowe kilkudziesięciu zadań i programów PSP (Załącznik nr 6 Harmonogram Polityki Surowcowej Państwa).

Zachęcamy wszystkich do przesyłania tekstów i artykułów do redakcji "Polityki Surowcowej" (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Zapraszamy do lektury!

Cały numer: Polityka Surowcowa, Numer 5

INFORMACJEStrona główna
O PSP
Zespół PSP
Aktualności
Galeria
Informacja o cookies
Deklaracja dostępności

KATEGORIESurowce mineralne Polski
Centralna Baza Danych Geologicznych
Bilans zasobów złóż kopalin w Polsce
Polityka Surowcowa Państwa

KONTAKTMinisterstwo Środowiska
Departament Polityki Surowcowej i Analiz
tel. (22) 36-92-796, faks (22) 36-91-145
psp@mos.gov.pl

 

  Wsparcie działań Głównego Geologa Kraju w zakresie prowadzenia Polityki Surowcowej Państwa (PSP) w latach 2017-2018, zadanie: Upowszechnianie i promocja narodowego potencjału surowcowego w kraju i za granicą oraz kształtowanie relacji z interesariuszami polityki surowcowej państwa