• Pierwszy

  Polityka Surowcowa Państwa \ PSP
  Bogactwo i zrównoważony rozwój

 • Drugi

  Polityka Surowcowa Państwa \ PSP
  Bogactwo i zrównoważony rozwój

 • Trzeci

  Polityka Surowcowa Państwa \ PSP
  Bogactwo i zrównoważony rozwój

 • Czwarty

  Polityka Surowcowa Państwa \ PSP
  Bogactwo i zrównoważony rozwój

 • Piaty

  Polityka Surowcowa Państwa \ PSP
  Bogactwo i zrównoważony rozwój

Trzeci numer czasopisma"Polityka Surowcowa" jest już dostępny on-line. Zaprezentowano w nim różne aspekty geologii i gospodarki surowcami mineralnymi.

Najważniejszym tematem numeru jest geotermia.Czy możemy porównywać się do innych krajów, które mają wysokorozwinięte systemy geotermalne? Jakie problemy napotyka w Polsce ten sposób zaopatrywania w ciepło i energię? Szukamy odpowiedzi pytania związane z energią z głębi Ziemi, bo temat jest perspektywiczny i będzie pojawiał się w kolejnych wydaniach czasopisma.

W aktualnym numerze omówiono także import surowców, aspekty związane z zagospodarowaniem przestrzennym i wykorzystaniem odpadów jako zamienników surowców. Nie zabrakło spojrzenia praktyków i wywiadów z prezesami firm wydobywczych.

Dużo uwagi poświęcono funkcjonowaniu służb geologicznych na świecie. Zapoczątkowany cykl przedstawia ich funkcjonowanie w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji i USA.

Zakończyły się regionalne konferencje konsultacyjne dotyczące projektu Polityki Surowcowej Państwa, a w trzecim numerze przedstawiono relację z kolejnych wydarzeń.

Zachęcamy wszystkich do przesyłania tekstów i artykułów do redakcji "Polityki Surowcowej" (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Każda informacja lub opinia będzie ważnym punktem w dyskusji nad opracowywanym właśnie projektem PSP.

Życzymy przyjemnej i ciekawej lektury.


Cały numer: Polityka Surowcowa, lipiec - sierpień 2018 r. Numer 3

INFORMACJEStrona główna
O PSP
Zespół PSP
Aktualności
Galeria
Informacja o cookies
Deklaracja dostępności

KATEGORIESurowce mineralne Polski
Centralna Baza Danych Geologicznych
Bilans zasobów złóż kopalin w Polsce
Polityka Surowcowa Państwa

KONTAKTMinisterstwo Środowiska
Departament Polityki Surowcowej i Analiz
tel. (22) 36-92-796, faks (22) 36-91-145
psp@mos.gov.pl

 

  Wsparcie działań Głównego Geologa Kraju w zakresie prowadzenia Polityki Surowcowej Państwa (PSP) w latach 2017-2018, zadanie: Upowszechnianie i promocja narodowego potencjału surowcowego w kraju i za granicą oraz kształtowanie relacji z interesariuszami polityki surowcowej państwa